گوگل رکورد انتقال اطلاعات را شکست!

امروزه انتقال اطلاعات برای کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است. در کنار انتقال اطلاعات سرعت انتقال داده هم یک پارامتر مهم برای کاربران محسوب می شود. شرکت گوگل با همکاری فیس‌بوک رکورد بیشترین سرعت و حجم انتقال اطلاعات را ثبت کرده است.
 شرکت گوگل با همکاری فیس‌بوک رکورد بیشترین سرعت و حجم انتقال اطلاعات از طریق کابل دریایی معادل ۱۴۴ هزار گیگابایت در یک ثانیه از لس‌آنجلس تا هنگ‌کنگ را ثبت کرد.
کابل دریایی مورداستفاده برای ثبت بیشترین رکورد دارای ۶ جفت رشته فیبر نوری با طول ۱۳ هزار کیلومتر بین دو کلان‌شهر لس‌آنجلس و هنگ‌کنگ و در بستر دریا مستقر شده است. این کابل نوری عظیم قادر است به‌صورت جداگانه و به‌طور همزمان در مسیر رفت و برگشت ۱۴۴ گیگابایت اطلاعات را در یک ثانیه منتقل کند.
شرکت گوگل اعلام کرد: هدف از سرمایه‌گذاری برای توسعه این بستر عظیم انتقال اطلاعات، ارتباط مراکز حفظ اطلاعات یا دیتا سنترهای گوگل و فیس‌بوک به شرق آسیا و دسترسی سریع و آسان به بسترهای اطلاعاتی موردنیاز کاربران است. سخنگوی شرکت گوگل اعلام کرد: ساخت چنین بستر اطلاعاتی عظیمی برای حداقل سه دهه جوابگوی نیاز تبادل اطلاعاتی بین دو قاره عظیم جهان است.
منبع:دنیای اقتصاد
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو ها بپیوندید؟
نظر خود را برای ما بنویسید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *