CES

با نمایشگاه CES آشنا شوید!

هرساله در اوایل ژانویه سال جدید شهر لاس وگاس میزبان برگزاری نمایشگاه بزرگی به نام CESاست در این مطلب نگاهی به تاریخچه برگزاری این نمایشگاه خواهیم داشت.

به مناسبت برگراری CES2018نگاهی به تاریخچه این نمایشگاه که مخصوص عاشقان فناوری میباشد خواهیم داشت. واژهCES  در واقع خلاصه شده عبارت انگلیسی  Consumer Electronics Showبه معنای نمایشگاه الکترونیک مصرفی است، این نمایشگاه هرساله درتاریخ ۷ ام ژانویه به مدت ۳ روز درشهرلاس وگاس و در ایالت نوادا آمریکا برگزارمیشود.

تاریخچه برگزاری نمایشگاه  CESبه سال ۱۹۶۷ بازمیگردد دراین سال نمایشگاه در شهر نیویورک  با همکاری ۱۴ شرکت از جمله ال جی موتورولا و فیلیپس در مساحتی بالغ بر ۹۰۰۰ متر مربع برگزار شد،تا سال ۱۹۷۸ محل برگزاری این نمایشگاه فناوری در نیویورک بود که از این سال برای اولین بار محل آن تغییر کرده و به لاس وگاس انتقال پیدا کرد تا کنون نیز ادامه داشته است.

در این نمایشگاه شرکت های فناوری بسیار زیادی جدیدترین فناوری های خود را برای علاقه مندان در معرض نمایش میگذارند به عنوان مثال در سال ۱۹۷۴ پخش کننده دیسک لیزری برای اولین بار در این طی برگزاری این نمایشگاه معرفی شد درحالی که عرضه تجاری این محصول  تا سال ۱۹۷۸ به طول انجامید.گفتنی است به دلیل محدودیت هایی که وجود دارد بازدید از این نمایشگاه برای عموم نیست و کاربران وعلاقه مندان باید مدتی قبل از برگزار شدن نمایشگاه در وبسایت آن ثبت نام کنند.

در صورتی که تمایل دارید به صورت زنده این نمایشگاه را مشاهده کنید کافی است به این آدرس مراجعه کرده و به صورت آنلاین مهمترین اتفاقات این نمایشگاه را دنبال کنید.

5 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو ها بپیوندید؟
نظر خود را برای ما بنویسید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *